بنیانگذار و پدر کونگ فو استان اصفهان اس...

نیانگذار و پدر کونگ فو استان اصفهان استاد حسین حمیدی راد:
ورزشگاه تختی اصفهان

کونگ فو توا در اصفهان از ابتدای سال ۱۳۵۶ توسط ((استاد حسین حمیدی راد )) سروان بازنسته وجزو نسل اول شالبند سبزه های قدیم کونگ فوتوآ و یکی از راهدانان راهبر ا. م.  بنیانگذاری شد ایشان  آموزش کونگ فو توآ را در ورزشگاه تختی اصفهان و با مجوز رسمی از اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان در قالب آموزش بنا نهاد ودر سال ۱۳۵۸دومین کلاس این رشته به صورت رسمی در نجف آباد استان تشکیل گردید ایشان به معنای واقعی کونگ فو توا را اموزش میدادند و نه تنها به آموزش حرکات رزمی بلکه به تقویت روح وروان در این ورزش نیز میپرداختند از ایشان همراهان بسیار زیادی تحویل جامع کونگ فو توا کشور داده شد که از جمله انها میتوان به استادان پیشکسوت غلامپورٰ احمدیٰ شهیدان مکتوبیانٰ پیرزاده ٰمنتظری ٰقاصدی ٰطلایی ٰجوهری ٰگروسی ٰباکریٰ ساسانی ٰحبیب الهی ٰامینیٰ معتمدیٰ بصیرتٰ و بسیاری از استادان دیگر که هرکدام هم اکنون جزو بهترینها در استان و کشور میباشند. استاد حسین حمیدی راد کونگ فو توا را تا اواخر سال 1384 در استان اصفهان وسالن پیروزی شهر اصفهان آموزش میدادند ولی در اواخر سال 84 به علت برخی از مشکلات موفق به ادامه فعالیت دراین رشته نشدند ایشان هم اکنون در شهرستان شاهین شهر سکونت دارند

alt .

در زیر متن مصاحبه ایشان با روزنامه همراهان در سالهای قدیم را برای شما دوستان عزیز به نمایش میگذاریم

اگر چه توان رزمی .آموزش .تمرین وامکانات از ارکان موفقیت در رشته های رزمی تلقی می شود اما بی شک شناخت پیشکسوتان و استفادهاز تجربه های آنان نقش مهمی در موفقیت و سلامت جامعه ایفا می کند .لذا ندای همراهان در نظر دارد مصاحبه ویژه ای را به بخش مبذول دارد در این راستا گفتگوئی با رئیس هیئت کونگ فو توآ استان ترتیب داده ایم که ماحصل آن بشرح زیر از نظر خوانندگان می گذرد.
ندای همراه:از خودتان بگوئید؟
جواب:با عرض سلام وامید موفقیت برای همه ورزشکاران .حسین حمیدی راد هستم متولد ۱۳۳۵ از ۱۳ سالگی با بدن سازی ورزش را شروع کردم در رشته های جنگ تن به تن . دفاع شخصی .جودو.جنگاوران.وزنه برداری و دو ومیدانی هم فعالیت داشتم در وزنه برداری و پرتاب چکش قهرمان ارتش بودم و در حال حاضر بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی می باشم.
ندای همراه :از چه زمانی و چه شد که کونگ فو توآ را شروع کردید؟
جواب:از سال ۱۳۵۵در ارتش به مدت حدود یک سال روزانه ۸ ساعت کونگ فو را زیر نظر استاد پرفسور ا.م آموزش می دیدیم و به خاطرجایگاه ویژه وجذابیتی که از همه نظر در این رشته وجود داشت کونگ فو توآ را انتخاب نمودم
ندای همراه :آیا تا به حال وقفه ای هم بصورت طولانی در بین تمرینات و تدریس شما در استان افتاده است .
جواب: بله به مدت ۸۶ ماه در جبهه های حق علیه باطل شرکت داشتم و به همین علت از سال ۱۳۶۰ به مدت ۱۰ سال کلاسهایم تعطیل بود که در سال ۱۳۷۰ مجدداشروع به تدریس نمودم ولی در طول این ۱۰ سال بعضی از کسانی که از سال ۵۶تا۶۰ با بنده کونگ فو توآ را تمرین می کردند اقدام به تاسیس کلاس آموزشی نمودند و کونگ فو توآ را در استان ادامه دادند.

ندای همراه:به عنوان پیشکسوت کونگ فو توآ استان چه توصیه ای به همراهان دارید؟

جواب:همانگونه که از نظر جسمی قوی و نیرومند می شوند و رشد می کنند به آموختن علم و بالا بردن سطح آگاهی خود در درس و بحث و تحقیق اهمیت بدهند و مقامات ورزشی باعث غافل شدن از مقامات علمی نشود.

ندای همراه:پیشنهاد شما برای مربیان و کسانی که نبض این ورزش را در دست دارند چیست؟

جواب:اولابرای مربیان ورزشی آرزوی پیروزی و سلامتی از خداوند منان دارم و از آنها می خواهم که نیک اندیشی . راستی و درستی. پاکی و پارسائی را به شاگردان خود بیاموزند و همچنین روحیه انسان دوستی و کمک به دیگران را در وجودشان تقویت و زنده کنند و تلاش کنند که این صفا و صمیمیت .واتحادی که در کونگ فوی استان وجود دارد پا بر جا بماند و حفظ شود.

ندای همراه:تاثیرات روحی وروانیاین رشته را بیان کنید؟

جستجوی ما در کونگ فو .راهنمایی انسانهاست و نشان دادن عدالتاست شناساندن اعمال ناشایست است کونگ فو با تعالیم خود قوای روحی را تقویت می کند و ورزش خودسازی و رسیدن به سعادت را می آموزد.

ندای همراه:اگر صحبتی دارید در پایان بیان کنید؟
جواب:لازم میدانم از مسئولین محترم و مربیان و داوران عزیز و شما زحمتکشان خبر تقدیر و تشکر می کنم.
 

.alt

افتخارات استاد حمیدی راد


مسئول ورزش گروه۵۵ توپخانه اصفهان

۸ سال حضور موثر در جبهه
شاگرد استاد پرفسور ( باشگاه پروفسور)


بنیان گذار کونگ فو توآ استان اصفهان سال(۱۳۵۶)

عضو شورای فنی کونگ فو توآ کشور


مسئول کونگ فو توآ استان اصفهان

۳۰ سال مربی گری


نفر اول مسابقات تکنیک پیشکسوتان کشور

سرداور مسابقات جهانی تهران (۱۳۸۳)


قهرمان وزنه برداری ارتش ایرانمربی تیم دو و میدانی ارتش


سرپرست تیمهای نظامی ارتش


مربی تیم کونگ فو توآ اصفهان

.و...............

alt

 
  • کلیک کنید برای دانلود اندازه اصلی تصویر
  • 2048  x  1536  (پیکسل)
  • 1.17 M
  • 2012-06-25
  • 6530
  • hamid

تصویر نظر(,  انتشار نظر)

توسط: maryزمان: 2014-01-10 00:57:55
1#
بهتر بود از ایشان عکسهای بیشتری می گذاشتید